Последните дни на човечеството
Къде сме ние? В ада. Всяко обсъждане, което започва, без да се осъзнае това, е безпочвено. Кръговете, в които се намираме, не са разположени вертикално, а са разпръснати по света. Където и да се съберат хората, те създават ад. Кръговете и ямите са навсякъде около нас и ние разпознаваме, както в Капричиите на Гоя, чудовищата и дяволите, които ни управляват. Какво можем да сторим в този ад? Поне, както призовава Итало Калвино, да съхраним частица от доброто, онова, което в ада не се явява ад. [...]